Svet-Stranek.cz
Relaxace a regenerace těla i duše pro Vás
Nejlepší masáže v Praze

Ozdravné masáže:Relaxace a regenerace těla i duše pro Vás

Ozdravné masáže

*BREUSSOVA MASÁŽ


*INDICKÁ MASÁŽ HLAVY - CHAMPY


*BAŇKOVÁNÍ


*KLASICKÁ MASÁŽ


*REGENERAČNÍ AROMA MASÁŽ


*MEDOVÁ MASÁŽ

*BREUSSOVA MASÁŽ

Metoda pochází od Rudolfa Breusse (1899-1990), rakouského léčitele
a experta na přírodní medicínu,  známého v Čechách 42-denní kůrou proti rakovině,autora světového bestselleru "Rakovina, leukémie a jiné zdánlivě nevyléčitelné nemoci, léčitelné přírodními prostředky".
Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře (speciální pomalé hmaty vedoucí přímo po páteři). Speciálními masážními hmaty za použití třezalkového oleje se docílí nabobtnání meziobratlových plotének a uvolnění nervů, které v páteřní oblasti vycházejí do celého těla.
V některých případech je možné bezbolestné navrácení vychýlených meziobratlových plotének hrudních nebo bederních. Podle Rudolfa Breusse neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle mnohých lékařů nelze nic udělat, ale pouze "zdegenerované",
které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.

INDIKACE
• vhodná k vyrovnání celkové statiky organismu, uvolňuje
  psychické, fyzické a energetické bloky
• vyrovnává záda
• dbá na správné postavení páteře
• zmírňuje svalovou dysbalanci
• uvolňuje meziobratlové ploténky
• je vhodná i u starých lidí, dokonce i při prokázané
 osteoporóze
• prevence onemocnění páteře
• k uvolnění napjatého zádového svalstva

KONTRAINDIKACE
jelikož je masáž velmi jemná, nejsou známy kontraindikace. Breussova masáž slouží nejen jako řešení již vzniklého problému (degenerace ploténky), ale zabývá se hlavně prevencí. Masáž je možno libovolně opakovat.*INDICKÁ MASÁŽ HLAVY-CHAMPY

Indická masáž hlavy (antistresová) je léčivé ošetření hlavy, krku, ramen
a horních částí paží. Ulevuje od napětí a každodenního stresu. Velmi problematickou partií je krční páteř, která trpí nedostatkem pohybu
v kombinaci dlouhodobě strnulou polohou hlavy. Napjaté krční svaly jsou častou příčinou bolestí hlavy. Postupně dochází k bolesti zad, tlačení
v očích, neostrému vidění, migréně. Na hlavě je mnoho nervových zakončení, proto je masáž hlavy vnímána jako báječný a slastný zážitek, lék na bolesti hlavy, očí a napětí ve svalech krku a ramen. Zlepšuje též kvalitu vlasů. Navodí maximální relaxaci a uvolnění.

Pomáhá při odstranění depresí, úzkosti, podrážděnosti a mentální únavy.Zbavuje stresu a napětí.Napomáhá od bolesti hlavy, při obtížích typu migréna, při poruchách spánku, nespavosti, hučení v uších, zmírňuje oční napětí, zlepšuje zrak.Šetrně uvolňuje ztuhlé svaly, ulevuje od bolesti, zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech, vrací sílu a vitalitu. Obnovuje kloubní pohyblivost krku a ramen. Zlepšuje funkci imunitního systému. Okysličuje mozek, zlepšuje koncentraci, působí jako prevence stárnutí, podporuje činnost nervového systému.Výrazně vylepšuje stav pokožky hlavy, vlasy jsou po pravidelné masáži hustší, lesklejší a celkově kvalitnější, dochází k povzbuzení růstu vlasů (na přání klienta se v určité fázi masáže může použít olej).Pomáhá zklidnit hyperaktivní děti, navodit harmonii, pohodu a rovnováhu.

*BAŇKOVÁNÍ

Baňkování je tisíce let stará technika pocházející ze staré Číny. Baňkování pomáhá odstranit bolest páteře a pohybového aparátu a ovlivňuje také správnou funkci vnitřních orgánů. Terapie pomocí baňkování je jedinečná tím, že jako málokterá metoda docílí tak intenzivního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva.

A co vše metoda baňkování dokáže?
Odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, zlepšuje prokrvování svalových tkání a buněk, detoxikuje organismus, příznivě působí na lymfatický systém, příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním a migrénách. Malou nevýhodou delšího přisátí baněk jsou nebolestivé krevní podlitiny ve tvaru baňky, které ale do několika dnů zmizí.

Kontraindikace – nevhodné pro:
Vysoký krevní tlak, celkové tělesné vyčerpání, hemofilie, trombózy, hluboké i povrchové záněty žil, rozsáhlé varixy, rozsáhlé gangrény, křečové žily, akutní otevřené rány, hnisavé infekce, ekzémy a jizvy
do 3 měsíců.
*KLASICKÁ MASÁŽ

Masáže jsou nejstarším léčebným prostředkem užívaným již po tisíciletí
k odstranění bolesti, nastolení dobré nálady a k zotavení svalstva. Představují tedy vhodné obohacení péče o lidské tělo a jeho zdraví. Jsou velmi prospěšné a mají řadu příznivých účinků! Navíc se stávají
v současné době plné stresu a pracovního vypětí neodmyslitelnou součástí relaxace. První z pozitivních účinků spočívá ve zlepšení prokrvení, tím se urychluje přísun kyslíku a živin a současně dochází ke zvýšenému odplavování odpadních látek zadržovaných ve svalech. Urychlujeme tedy celkovou regeneraci organismu. Kromě fyzického působení mají také velmi blahodárný vliv na naši mysl. Dochází k celkovému uvolnění, odstranění únavy a stresu, který je v dnešní hektické době mnohdy příčinami ztuhlého a bolavého svalstva zejména v oblasti šíje a ramen. Pravidelnou masáží snižujeme nahromaděné napětí, staženým bolavým svalům navracíme zpět jejich pružnost a tím nastává kýžená úleva.
Po masáži se cítíme mnohem spokojenější a pozitivnější a máme více energie.

Jedním z úžasných prostředků jak unavenému organismu ulevit a pomoci je relaxační masáž, která napomáhá ke zklidnění organismu, přináší hluboké uvolnění a celkovou duševní očistu.

Masáže lze různě kombinovat.*MEDOVÁ MASÁŽ

silně detoxikační masáž, která za pomocí léčivých a čistících látek obsažených v medu stimuluje celý organismus. Při doteku s vaší pokožkou med dokáže divy. Užijte si naprostý relax při medové masáži a zbavte tělo nahromaděných toxinů.

Cílem medové masáže by měla být jednak fyzická, ale také, především, psychická úleva od každodenního stresu, uvolnění a zklidnění mysli navozené příjemnou medovou vůní. Pomáhá při únavě a vyčerpání, jemně prohřívá kůži, povzbudí tělo i mysl a provází vás příjemná vůně medu, který se speciální technikou vmasíruje do pokožky zad a vznikající napětí a podtlak natahuje škodlivé látky z organismu.


DOPORUČUJE SE MASÁŽ VÍCEKRÁT OPAKOVAT

Pří potížích cca 1x až 2x týdně
Jako prevence 1x až 2x měsíčně